Dr. Brockamp - Aktives Eisen - 500ml (aktywne żelazo)

 

  • Transport tlenu
  • Treningowa i lotowa wydajność

 

Organicznie związany kompleks chylatowy żelaza przyspieszający transport tlenu we krwi.

 

Właśnie w fazach zwiększonego obciążenia fizycznego, czyli w okresie lotów, wychowu i zmiany upierzenia, zapotrzebowanie żelaza znacznie się zwiększa. Niedobór żelaza jest więc jednym z najczęstszych niedoborów naszych gołębi pocztowych. Bezpośrednim następstwem jest brak hemoglobiny, co prowadzi do niedotlenienia całego organizmu.

Gołąb pocztowy pobiera energię potrzebną do lotu głównie z przemiany substancji tłuszczowych. Pozyskanie energii z przemiany tłuszczów wymaga dużo więcej tlenu, niż np. przemiana węglowodanów wykorzystywana przez ludzi. Wystarczająco duże stężenie hemoglobiny we krwi jest więc czynnikiem decydującym o wytrzymałości.

Aktywne żelazo wspomaga tworzenie się krwi, zwiększa ilość czerwonych krwinek, podwyższa stężenie tlenu we krwi i przyspiesza transport tlenu do komórek (mitochondria). Już po kilku dniach stosowania wartość żelaza we krwi (hematokrytu) znacznie zwiększa się, co prowadzi do naturalnego wzrostu wytrzymałości podczas zawodów.

Choroby żołądka i jelit utrudniają pozyskiwanie żelaza. Możliwe przyczyny to za mała zawartość kwasów w sokach żołądkowych lub zmiany w śluzówce górnego jelita cienkiego oraz rozwój szkodliwych bakterii. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę, aby zachować naturalną florę jelitową u gołębi pocztowych.

Po rozpoczęciu treningu ok. 3-4 tygodnie przed rozpoczęciem sezonu lotowego należy podawać aktywne żelazo 2 razy w tygodniu razem z wodą pitną lub karmą, aby uzupełnić rezerwy żelaza. Również podczas fazy wychowu i pierzenia należy podawać co najmniej raz w tygodniu 5 ml Aktives Eisen na 2 litr wody lub 1 kg pożywienia dziennie dla 25 gołębi.

 

Dawkowanie

1 x na tydzień 5 ml Aktives Eisen na 1 l. wody lub 1 kg karmy na ok. 25 gołębi

 

Składniki

1,2-Propandiol, Natriumpropionat

 

Uwagi

Ten suplement diety pozwala zaspokoić w 1% dzienną dawkę w pierwiastków śladowych.

Dr. Brockamp - Aktives Eisen - 500ml
  • Producent: Dr. Brockamp
  • Kod produktu: Dr. Brockamp
  • Dostępność: 1
  • 109.00 pln
  • Bez podatku: 100.93 pln


Centrum Zwierzaka © 2023
Design By: WPS Group | Sklep na bazie OpenCart Centrum Zwierzaka © 2024